w związku z muzyką…

Michał Ruksza – pianista, kompozytor, nauczyciel, prezenter muzyczny

Urodziłem się 3 czerwca 1984 roku w Białogardzie. Kiedy miałem 6 lat otrzymałem w prezencie małe pianinko, na którym zagrałem moje pierwsze dźwięki. Początkowo po swojemu, a niedługo potem, już bardziej na serio, w szkole muzycznej. I tak zaczęła się moja przygoda z muzyką, w której zakochałem się 25 lat temu…

Po latach dzieciństwa przyszedł czas na studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu i pierwsze występy. Wszystko zaczęło się od poznańskiej sceny muzycznej, z którą jestem związany do dzisiaj. To na niej stawiałem swoje pierwsze kroki jako artysta muzyk, aby potem grać już na scenach teatrów i klubów w całej Polsce, a także w Szwecji, Niemczech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Zaangażowałem się w wiele przedsięwzięć artystycznych, w których występują rozmaite gatunki muzyczne. Od kilku lat jestem kierownikiem muzycznym i akompaniatorem zespołu Zenona Laskowika. Uczestniczę także w międzynarodowym projekcie artystycznym Zendegi Zibast autorstwa kompozytora i gitarzysty Marka Jakubowicza. To właśnie z nim współtworzę, oparty na improwizacji jazzowej, duet Unobtainum, w którym nawiązuję m.in. do skandynawskiego jazzu i kultury Wschodu.

Jako muzyk wszechstronny występuję także z zespołem rockowym, gram podczas różnych wydarzeń artystycznych, imprez firmowych, okolicznościowych, czy wesel. Zapewniam najwyższy poziom artystyczny oprawy muzycznej wszelkich tzw. eventów. Jako prezenter muzyczny, lub po prostu DJ, prowadzę także różnego rodzaju imprezy.

Dużo satysfakcji daje mi również nauczanie muzyki. Przed laty studiowałem edukację muzyczną, co w połączeniu z moim obecnym doświadczeniem sprawiło, że dzisiaj mogę pomagać innym odkrywać ich talenty w grze na pianinie czy keyboardzie.